Skip to content
 

Посадка нового саду.

Щоб не повторювати в сотий раз довідники та книги по садівництву зупинюсь на основних та нових моментах цієї справи.

І так.
Ділянку під сад потрібно вибирати на максимально рівній поверхні. Якщо ж не має такої можливості то слід пам’ятати що північні схили самий поганий варіант. Всі інші в тій чи іншій ступені можуть бути використані під закладку саду.

Ширина міжряддя та відстань від дерев в ряду залежать від обраних сортів яблунь. Карлики садять стрічковім способом (або шпалерним). Між рядами достатньо 3 м а між рослинами 0.4-0.5 м.
Слід також зразу організувати стовпчики та 3-4 повздовжніх канатів для підв’язування. У карликів дуже маленьке коріння. Розташоване не глибоко. Тому під вагою плодів та листя, без привязу, їх ламає вітер.

Карликові сорти більш придатні для промислового виробництва. Для присадибних садів краще підбирати напівкарлики. Дерева середнього зросту. З кроною доступною до обробітку та збору урожаю.

Напівкарликові прищепи вимагають ширину міжрядь 4-5 м. А в рядах, міх саджанцями- 2.5- 3м.
Ряди найкраще закладати в напрямку з півночі на південь. А дерева в рядах змістити в шахматному порядку. Це забезпечить максимальне освітлення. Яблуня дуже любить сонечко. Про це слід пам’ятати.

Зображення

Ямки під саджанці повинні бути як мінімум в двоє більші за об’ємом ніж об’єм коріння. Не слід «втискати» корінчики в ямки. Це зменшує площу живлення молодого деревця і затримує розвиток.

У готову ямку, обов’язково потрібно налити води. Насипати перегною, добрив і інших «покращувачів» не потрібно. На Україні грунти, в основному, достатньо поживні для саду і, в більшості випадків, не потребують додатків. На відміну від води. Особливо в перший рік, коли коріння ще не глибоке та не має достатнього об’єму для збору вологи із грунту.

Думаю що всі знають що садити сад найкраще восени. Весняні посадки, як правило, важко приживаються та відстають у рості та урожайності в подальшому.

Зображення Зображення

Як наситити корінь вологою.

Як варіант- крапельний полив. Але можна, з не меншою ефективністю використати вологу замульчувавши прикореневу зону. Щоб мульча утримувалась біля кореня іі обгороджують обрізаними скатами від автомобілів.
Це варто зробити зразу після посадки. Коли дерева не мають крони. Використані покришки обрізають ножем по під протектор з обох боків і надівають кільце на саджанець. Простір засипають тирсою, мілко подрібненою соломою, лушпинням від соняшникових зернят, половою від гречки, то що. Шар мульчі достатньо товщиною в 10 см. Щоб волога завжди була біля коріння та не пересушувалась в літню спеку.

В подальшому потрібно що року, навесні, підсипати та поправляти шар вологозатримання.
Це значно дешевше від крапельного поливу та не потребує додаткових витрат на зволоження.

Зображення

У перший рік, одразу після посадки, слід вкоротити щепи на 4-5 бруньок з верху. На другий та далі обрізання та формування крони залежить від обраного типу та приросту гілок.

Я використовую два типи формування крони.
Перший- зірочка з «космосу» та розведення крони в сторони і з опусканням плодоносних гілок.

Зображення

Другий- «веретено» обрізаю не під самий ствол а залишаю по 3-4 бруньки. Обрізка на пень. Через рік на них буде цвіт та плоди. Саме дерево своїм виглядом буде схоже на веретено.

Зображення

Підкормлювати дерева найкраще листовими добривами природного походження. В магазинах є великий вибір. Я використовую «Вермісол»- витяжка із каліфорнійського черевьяка. «Байкал- єм для рослин» та «Єколист сад».

Кореневе підживлення не використовую зовсім.

Від кротів допомагають прості вертушки калаталки.

Зображення

Хороших, Вам, урожаїв!!!

Написати відгук

Google Analytics Alternative Clicky